Trwa ładowanie proszę czekać ...

Australia zalegalizowała medyczną marihuanę

22 kwietnia 2016

W lutym 2016 doszło w Australii do zmian w prawie, które dopuściły do stosowania marihuanę w celach leczniczych przez osoby, które mają problem z przewlekłymi oraz bolesnymi chorobami. Zmiany w ustawie będą pozwalać na legalną uprawę produktów z medycznej marihuany na terenie Australii.

Minister Zdrowia podkreśliła, że to rzeczywiście wyjątkowy dzień, szczególnie dla tych osób, które bardzo długo i ciężko walczyli o to, by nastąpiła zmiana. Dzięki niej piętno z osób, które chcą leczyć się konopiami zostało już zdjęte. Tacy pacjenci nie będą traktowani jako przestępcy i będą mogli sobie poradzić ze swoimi dolegliwościami. Niektórzy traktują to jako brakujące ogniwo, które umożliwi obecnie bezproblemowe leczenie pacjentów, którzy mają dzięki nowym przepisom dostęp do lokalnie tworzonych produktów z konopi leczniczych.

Zgodnie z obowiązującym nowym systemem pacjenci, którzy posiadają ważną recepcję będą posiadać i używać produkty z leczniczych konopi, które wytwarzane są z legalnie uprawianej na terenie Australii marihuany. Jednak nim zaczną oni prawdziwą uprawę urzędnicy będą musieli określić dokładnie jaki rodzaj marihuany może być uprawiany i produkowany. Wydaje się, że stosowne uszczegółowienie przepisów ma duże znaczenie i trzeba do niego dążyć. jeśli chodzi o programy leczenia marihuaną ma być tworzona specjalna instytucja, która będzie zajmować się programem nadzorowania chemicznej marihuany.

lecznicze działanie marihuany Jest to bardzo ważne, ponieważ lek zaliczony jest do tej samej grupy co morfina. Kampania na rzecz legalnej marihuany na terenie Australii prowadzona jest już od bardzo dawna. Zajęła się nią osoba, której syn zmarł na raka jelita grubego. To właśnie ona była w stanie pokazać prawodawcą, że można było stosując marihuaną w przypadku tej choroby kontrolować nudności, wymioty, które związane były z prowadzoną chemioterapią.