Trwa ładowanie proszę czekać ...

Kiedy najczęściej stosowana jest medyczna marihuana?

6 kwietnia 2016

Lecznicza marihuana została zalegalizowana na terenie kilku stanów Ameryki Północnej. W stanach, w których dopuszcza się legalne stosowanie marihuany w celach leczniczych, decyduje się na tę metodę leczenia wielu pacjentów cierpiących na bardzo różne choroby o podłożu fizycznym lub psychicznym.

Z grupy tysiąca czterystu przebadanych pacjentów aż sześćdziesiąt sześć procent wybrało marihuanę jako lek podstawowy. Sięgają po nią pacjenci uskarżający się na bezsenność, depresję, dolegliwości bólowe, stany lękowe. Zdecydowana większość pacjentów po zastosowaniu terapii polegającej na przyjmowaniu marihuany w celach medycznych stwierdziła, że zniknęły ich problemy ze snem, że poczuli się odprężeni, a ich nastrój także uległ zdecydowanej poprawie. W grupie przebadanych pacjentów znikoma część wykazała, że sięgnęli po marihuanę medyczną zamiast po alkohol.

Jak zażywają marihuanę mężczyźni, a jak kobiety? Powody, dla których mężczyźni i kobiety sięgają po marihuanę są takie same. Jednak sposoby jej przyjmowania są odmienne. Kobiety zacznie bardziej wolą przyjmować ją w postaci nalewek lub kremów. Mężczyźni zaś preferują jej wdychanie lub palenie. W przypadku kobiet wybierają one także inne sposoby jej zakupy. Medyczną marihuanę kobiety najczęściej kupują u firm, które dostarczają ją od razu do domu pacjentek. W świetle przeprowadzonych badań jest bardzo prawdopodobne, że zadowolone z wyników terapii kobiety, chętnie będą polecały stosowanie marihuany leczniczej przyjaciołom i członkom rodziny.

leczenie marihuaną Na zastąpienie tradycyjnych leków innymi, bezpiecznymi środkami decyduje się coraz większa liczba pacjentów. Ich cel jest jeden: poprawa dobrego samopoczucia i zdrowia. Jak wykazały wyniki badań, marihuana medyczna jest skutecznym środkiem w leczeniu wielu chorób. Na pewno jest ona bardziej bezpieczna niż zażywane w ogromnych ilościach tradycyjne środki przeciwbólowe. Ich przedawkowanie często kończy się śmiercią. W celach leczniczych marihuana została dopuszczona do stosowania już w kilku krajach.