Trwa ładowanie proszę czekać ...

Leczenie marihuaną w Bydgoszczy

25 kwietnia 2016

Praktycznie można być pewnym, że już niedługo rozpocznie się projekt badawczy, w ramach którego będzie się stosować kannabidiol jako sposób na leczenie padaczki lekoopornej. W projekcie będą mogli uczestniczyć pacjenci z częściową padaczką, złożoną i wtórnie uogólnioną.

W badaniach będzie brało udział kilkunastu pacjentów, jednak nadal trwa ich rekrutacja. Już w zeszłym roku rozpoczęto badania, jednak wtedy przede wszystkim było prowadzone leczenie w oparciu o dziecięcą padaczkę lekooporną. Wtedy to leczenie było na dość wąskiej grupie pacjentów, dlatego zakłada się, że ta nowa forma programu będzie nieco bardziej rozszerzona, tak by dało się zbadać dokładniej jaki wpływ może mieć właśnie leczenie marihuaną.

badania nad właściwościami marihuany Badania, które obecnie mają być prowadzone będą rozbudowane o kilka etapów, które sprawią, że będzie można prowadzić badanie zarówno przy użyciu produktu jak i też w oparciu o placebo, dzięki czemu będzie można ocenić jak zachowują się organizmy i czy rzeczywiście badania i leczenie przynoszą efekty. Na początku obie grupy podzielone będą tak, że jedna dostanie palcebo a druga leczenie kannabidiolami a potem obie grupy będą już dostawać CBD i będzie można porównać efekty jak sytuacja wygląda.

Jeśli chodzi o wcześniej prowadzony program na padaczce lekoopornej nadal jest on w toku, ale prowadzący lekarze starają się podkreślać, że zapowiada się on obiecująco, ponieważ jego wyniki są bardzo ciekawe. Zakłada się, że ten program, który zacznie się już niedługo będzie w stanie zagwarantować podobnie ciekawe wyniki, które zaskoczą nie jedną osobą. Produkt będzie prowadzony przez tego samego lekarza, który wcześniej zajmował się już pierwszym wspominanym projektem badawczym. Jest to osoba doświadczona, która zostanie dodatkowo wsparta przez neurologa, który będzie w stanie skutecznie kontrolować wpływ tych środków na organizm osoby chorej. W ten sposób będzie można ocenić skuteczność i sens takiego właśnie leczenia.